Beveti a mesterséges intelligenciát az Instagram, elrejtik a zaklató kommenteket
Több új funkcióval állt elő a tízéves Instagram, hogy jobb hely lehessen a képmegosztó alkalmazás a felhasználók számára.
Több új funkcióval állt elő a tízéves Instagram, hogy jobb hely lehessen a képmegosztó alkalmazás a felhasználók számára.
A Google-féle Street View szó szerint ablakot nyit a világra, de ennek bizonyos szempontból hátrányai is vannak. Ám azok ellen néhány kattintással sokat tehetünk.
Mind több bejelentés érkezik az interneten terjedő pedofil tartalmakról, hiszen minden negyedik tizenéves kapott már kéretlen szexuális üzenetet idegentől. A fiatalok becserkészésének elsődleges terepe inkább az Instagram, egy felügyelet nélkül hagyott gyerek webkamerája pedig olyan dolgokat rögzíthet, ami sok szülő rémálmában sem fordulna elő. Sorra vettük a gyerekekre leselkedő online veszélyeket.
Négy területen is változtatni szeretnének az Instagram működésén, hogy a felhasználókat egyenlően kezelje a rendszer.
A world wide web 31. születésnapja alkalmából írt levelében igen szomorú dolgokat fogalmazott meg annak kitalálója, Tim Berners-Lee.
Néhány hónap tesztelés után az Instagram mindenki számára elérhetővé tette a funkciót, ami elejét venné a zaklatásnak.
Az állandó internetes jelenlét kitolja a tartalommegosztás erkölcsi határait – többek közt ez derül ki a Huawei új kutatásából. A válaszadók szerint nem minden téma tabu, a temetés és szülőszobából való “bejelentkezés” például jöhet, a szakítás dokumentálása ugyanakkor már nem mindenkinek fér bele.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) új kampányban népszerűsíti online jogsegélyszolgálatát, az Internet Hotline-t. A kampány gyakran használt emojikat mutat kétféle kontextusban: az egyikben jelentésük ártalmatlan, a másikban bántó, sértő, fenyegető.
Azonnal menesztette a Facebook biztonsági részlegének egyik fejlesztőjét, miután kiderült, hogy az alkalmazott a belsős hozzáférésével megszerzett információkat arra használta, hogy egy randizós alkalmazáson keresztül nők után kutasson.
A britek megtették azt, amit már nálunk is régóta kellene: felmérték, hogy a gyerekek mennyire találkoznak online zaklatással, az eredmények pedig félelmetesek.
Nemrég több százezer videó miatt kellett intézkedni, ugyanis gyerekekre ártalmas felvételek voltak az oldalon, a YouTube pedig lép az ügyben: több mint 10 ezer moderátort alkalmaz majd, és kezelésbe veszi az algoritmusát is.
Stresszt, félelmet, sőt pánikrohamot is átélhet a nő, akit a közösségi oldalakon zaklatnak – állapította meg az Amnesty International nemzetközi emberi jogi szervezet friss kutatása.
Meglehetősen bizarr módon szeretné megvédeni felhasználóit a Facebook. Zuckerbergék szerint ha a felhasználók Messengerben elküldik maguknak a saját magukról készített pucér fotókat és videókat, elejét tudják venni a bosszúpornó megjelenésének.
Nem sokkal azután, hogy megjelent a világ első olyan oldala, ahol jelenteni lehet a sajnos sok fiatalt érintő bosszúpornót, ugyanott a Facebook is kísérletbe kezd, hogy siker esetén nemzetközileg is fel tudjon lépni az ilyen esetek ellen.
Példát lehet venni az ausztrálokról, akik nem vártak a nagy techcégek segítségére, hanem önállóan cselekedtek a sajnos sok fiatalt érintő bosszúpornó ellen.
A gyerekeket érintő online zaklatás és csúfolódás elleni harcban a britek kemény kritikát fogalmaztak meg a Facebookkal szemben, a közösségi oldal pedig villámgyorsan cselekedett. Szakértők szerint nem elég a 340 milliós támogatás, további fontos lépésekre lenne szükség – világszerte.
Ha valaki felzaklató, sértő vagy udvariatlan üzenetet ír a világ legnépszerűbb társkereső alkalmazásán, akad néhány újdonság amivel hatásosan lehet válaszolni.
Magyarországon minden harmadik gyereket érinthet, világszerte pedig fiatalok millióit az online zaklatás – ezt elégelték meg a brit kormánynál, és felszólították a közösségi oldalakat, hogy keményen lépjenek fel a jelenség ellen. A Facebook már felajánlotta a segítségét.
Az internet a családok természetes közege, az X és az Y generáció megtapasztalta, hogy a betárcsázó modemekből hogyan alakult ki a szélessávú internet, és hogyan terjedt el a mobil technológia a világban. A mai gyerekek már egy virtuális hálóval átszőtt világba születnek bele, ahol a technológia áthat mindent, amit csinálnak. A Kaspersky Lab szerint az természetes, hogy mindez a szülőknek sokszor aggodalomra ad okot – de vannak azért olyan alapvetések, melyekre odafigyelve nyugodtabbak lehetnek.